Logo Gmina Jarosław

News

News zdjęcie id 420

Podsumowanie wyborów sołeckich

02.04.2019

31 marca 2019r. był na terenie gminy dniem wyborów sołtysów i rad sołeckich. Głosowaliśmy w godzinach od 8:00 do 18:00.

Frekwencja w poszczególnych lokalach wyborczych wyniosła: Koniaczów - 27,2% ; Leżachów Osada - 70,4%; Munina - 22,5%; Pełkinie - 36,7%; Surochów - 41,5%; Tuczempy - 35,0%; Wólka Pełkińska - 36,2%; Zgoda - 70,2%. Ogółem Frekwencja w wyborach sołeckich była na poziomie 42,46%. W sześciu miejscowościach ze względu na zgłoszenie tylko jednego kandydata na sołtysa,  wyborów nie przeprowadzano a zgłoszonych kandydatów uznano za wybranych na następna kadencję. Sołtysami bez przeprowadzania wyborów na kadencje 2019-2024 zostali:

Pani Monika Bród sołectwo Koniaczów

Pan Stanisław Dudek sołectwo Kostków

Pan Marian Dziadura  sołectwo Makowisko

Pani Irena Poćwierz sołectwo Morawsko

Pan Mariusz Szpilak sołectwo Sobiecin

Pan Łukasz Pieczek sołectwo Wola Buchowska

Dotyczyło to również rad sołeckich. W związku ze zgłoszeniem mniejszej lub równej pięciu liczbie kandydatów  na członków rad soleckich  wyborów nie przeprowadzano w następujących miejscowościach: Kostków, Leżachów Osada, Makowisko, Morawsko, Sobiecin, Wola Buchowska.

W dwóch miejscowościach tj. Munina i Surochów nie zgłoszono ani jednego kandydata na członka rady sołeckiej.

Składy rad sołeckich wyglądają następująco:

Rada Sołecka Kostków Kusy Leszek, Mazur Tadeusz, Naspińska Krystyna, Niemiec Stanisław, Wielgos Zdzisław

Rada Sołecka Leżachów Osada: Florek Adam, Karwan Krzysztof, Magdziak Tadeusz, Szynal Magdalena, Woś-Korytko Elżbieta

Rada sołecka Makowisko: Ciechanowski Marcin, Halejcio Monika, Janeczko Krzysztof, Wityk Paweł, Żeńczak Grzegorz

Rada sołecka Morawsko: Duda Grzegorz, Grela Wiesław, Gwóźdź Tomasz, Pacuła Jacek, Półtorak Jan

Rada sołecka Sobiecin: Gołojuch Konrad, Orzechowski Grzegorz, Paradowska Henryka, Piotrów Tomasz, Szabatowski Stefan

Rada sołecka Wola Buchowska: Czwakiel-Czercowy Halina, Czyrny Czesław, Krzeptoń Tomasz, Kubrak Marek, Wielgos Franciszek

Ponadto do składu każdej rady sołeckiej wchodzą z mocy zapisów statutowych  radni z danej miejscowości oraz sołtys jako jej przewodniczący.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki głosowania na sołtysa w pozostałych miejscowościach, w których odbyło się głosowanie.

Leżachów Osada: 2 kandydatów: Dryś Stanisław, Ożga Janusz

Sołtysem został z wynikiem: Stanisław Dryś - 41 głosów za, przy 69 głosujących

Munina: 3 kandydatów: Frankiewicz Grzegorz, Sawuła Jerzy, Stochmańska Łucja,

Sołtysem został z wynikiem: Stochmańska Łucja -193 głosy za, przy 391 głosują głosujących

Pełkinie: 2 kandydatów: Czereba Dariusz, Łukasik Krzysztof

Sołtysem został z wynikiem: Czereba Dariusz - 377 głosy za, przy 545 głosujących

Surochów: 2 kandydatów: Blajer Janusz, Halejcio Wiesław

Sołtysem został z wynikiem: Blajer Janusz – 194 głosy za, przy 338 głosujących

Tuczempy: 2 kandydatów: Czubocha Krzysztof, Noga Stanisław

Sołtysem został z wynikiem: Czubocha Krzysztof -312 głosy za, przy 472 głosujących

Wólka Pełkińska: 2 kandydatów: Jagieła Józef, Kłak Marcin

Sołtysem został z wynikiem: Jagieła Józef -295 głosy za, przy 413 głosujących

Zgoda: 3 kandydatów: Madaj Janina, Motyka Maksymilian, Sroka Lidia

Sołtysem został z wynikiem: Madaj Janina – 58 głosy za, przy 124 głosujących.

 

Do składów rad sołeckich w poszczególnych miejscowościach zostali wybrani:

Koniaczów: Kruba Zofia, Boruta Beata, Czarny Anna, Świacka Zofia, Drak Dorota.

Pełkinie: Bała Emilia, Grunt Marian, Górski Jacek, Zaworski Łukasz, Rupar Paweł.

Tuczempy: Trelka Ryszard, Stopyra Adam, Woźny Mariusz, Stankiewicz Krzysztof,  Fecowicz Grzegorz.

Wólka Pełkińska: Ciupiński Stanisław, Krzeptoń Andrzej, Hala Tadeusz, Krupka Krzysztof, Sawa Dariusz.

Zgoda: Czernysz Waldemar, Kowal Grażyna, Podolak Łukasz, Jasiewicz Eugeniusz, Motyka Sylwester.

 

W związku z brakiem zgłoszeń na członków rady sołeckiej w miejscowościach Munina i Surochów wyborów do rady sołeckiej nie przeprowadzano.

Wszystkim sołtysom, którzy pełnili tą funkcję w kadencji 2015-2019 składamy serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w rozwój, zarówno swojej miejscowości, jak i całej gminy. Życzymy wszystkiego dobrego dla Państwa i Waszych rodzin.

Nowo wybranym na obecną, już pięcioletnią kadencję 2019-2024 składamy serdeczne gratulacje i życzymy sił, wytrwałości i skuteczności w działaniach dla dobra waszych małych społeczności i całej Gminy Jarosław.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>ROMAN KAŁAMARZ</strong></p>

ROMAN KAŁAMARZ

Przyjęcia interesantów: w dni robocze, od godziny  8:00 do 15:00.

Urząd Gminy Jarosław

GODZINY PRZYJĘĆ KLIENTÓW 

DNI ROBOCZE: 8:00 do 15:00

ul. Piekarska 5
37-500 Jarosław
tel. 16 624 86 10
e-mail: ug(malpa)jaroslaw.pl

DANE URZĘDU:

NIP : 792-000-62-69 REGON: 000538745

DANE GMINY:

NIP: 792-203-26-21 , REGON: 650900482000

NR konta :

BGŻ oddział Jarosław

50 2030 0045 1110 0000 0094 6410  

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.